جت اسکی

جت اسکی نام تجاری (personal watercraft (PWC می باشد که برای اولین بار برای ورزش های تفریحی توسط کمپانی کاوازاکی ژاپن به دنیا معرفی شد . نام جت اسکی را نیز همین شرکت بر روی آن نهاد ولی جت اسکی با نام اسکوتر آبی نیز شناخته می شود .

از نظر ظاهری همانند موتورسیکلت می باشد با این تفاوت که یکی در خشکی  و دیگری در آب حرکت می کند.

جت اسکی سواری را می توان ورزشی بین اسکی روی آب و موتور سواری در نظر گرفت.

جت اسکی ها همانند قایق های تفریحی هستند که به جای آنکه راننده داخل آن باشد ، همانند یک موتور سوار بر روی آن نشسته یا ایستاده است.

انواع جت اسکی
انواع جت اسکی
ماشین باگی رالی کویر
فروش ماشین آفرودی باگی
مبل شویی تهران
مبل شویی غرب تهران

جت اسکی ها دونوع هستند:

اولین و محبوب ترین آنها همانند موتور سیکلت یک صندلی بزرگ و کشیده برای نشستن یک تا 3 نفر دارند .

دسته دوم ، مدل های ایستاده است که مانند اسکوتر فاقد صنلی هستند و سوار به صورت ایستاده از آن استفاده می کند.

مدل های ایستاده برای یک سرنشین ساخته شده اند و بیشتر برای انجام حرکات نمایشی و استفاده در مسابقات استفاده می گردند.

هر دو مدل دارای یک موتور داخل بدنه هستند  که مجهز به پمپ جت است و دارای پروانه ای به شکل مارپیچ که برای ایجاد نیروی محرکه برای پیشران و همچنین فرمان استفاده می گردد.

بیشتر آنها برای دو یا سه نفر طراحی شده اند ، اگرچه مدل های چهار سرنشین نیز وجود دارند.

اولین سازندگان جت اسکی شرکت های ژاپنی کاوازاکی و یاماها در ابتدای دهه هفتاد میلادی بودند ولی اکنون بسیاری از شرکت های تولید موتور و قایق در سرتاسر دنیا این وسیله تفریحی را می سازند.

همچنین استفاده از جت قایق های بزرگ تفریحی امروز رواج فراوانی یافته . این جت قایق ها با سرعت زیاد و بر روی امواج حرکت می کنند و این می تواند هیجان زیادی برای سرنشینان داشته باشد.

طیف گسترده ای از جت قایق ها “jetboats” وجود دارند که بسیاری از آنها از 9 تا 12 متر طول دارند.

جت بوت

فیلم معرفی برترین جت اسکی های سال 2021

پیشنهاد مشاهده ..

با دستگاه برش و حکاکی لیزری و چند ایده خلاقانه بر روی چوب ، شیشه و چرم و ساخت انواع دکوری و لوازم تزئینی خودت آفرین شو!

دستگاه برش لیزر
شرکت تابش لیزر تولید کننده و وارد کننده انواع دستگاه برش لیزر و حکاکی و جوش لیزری . جهت اطلاعات بیشتر بر روی تصویر کلیک نمایید
دستگاه پرس حرارتی
دستگاه پرس حرارتی جهت چاپ بر روی تیشرت حوله پارچه بشقاب ، لیوان و.. استفاده می گردد . جهت اطلاعات بیشتر بر روی تصویر کلیک نمایید
ماشین باگی رالی کویر
فروش ماشین باگی ویژه رالی صحرا و کویر

جت اسکی ها چگونه حرکت می کنند؟

جت اسکی به وسیله نیروی پیشران ایجاد شده از جریان قوی آب که به وسیله پره های مارپیچ جت اسکی ایجاد می شود به جلو رانده می شود. پره های مارپیچ جت اسکی نیز توسط شافت متصل به موتور جت اسکی به چرخش در می آید.

 پروانه مارپیچ جت اسکی از لحاظ ظاهری و عملکردی مانند یک ملخ می باشد که در داخل یک لوله می چرخد با این فرق که به دلیل مارپیچ بودن پروانه فشار بیشتری می تواند ایجاد نماید.

این ملخ با چرخش خود باعث می شود که آب از یک دریچه تقریبا بزرگ در زیر جت اسکی مکیده شود، سرعت بگیرد و از طرف دیگر که سطح مقطع کوچکتری نسبت به ورودی دارد با شدت خارج شود.

هر چه سرعت چرخش ملخ جت اسکی بیش تر باشد، آب با فشار بیش تری از آن خارج می شود و بنابراین جت اسکی با سرعت بیش تری حرکت خواهد نمود.

دیاگرام نحوه کار جت اسکی
دیاگرام نحوه کار جت اسکی

معرفی اجزاء جت اسکی :

  1. موتور
  2. شافت پروانه
  3. دریچه ورودی آب
  4. پروانه
  5. دریچه خروجی آب

 فشار آب ایجاد شده توسط پروانه با شدت از عقب جت اسکی خارج می گردد. این فشار خروجی به دلیل این که در زیر آب انجام  می شود عموما دیده نمی شود.

انواع موتور جت اسکی
انواع موتور جت اسکی

الزاما تمام موتور های جت که برای قایق ها استفاده می شوند ، درون قایق و یا زیر قایق نیست . برخی از موتورهای جت همانند موتور های ساده پروانه ای قایق ها در پشت قایق نصب می گردند ولی در ساختار مکش و خروجی آب با هم متفاوت هستند. قطعا موتورهای واتر جت از قیمت بالاتری برخوردار هستند

 سرعت جت اسکی نیز با سرعت چرخش موتور تنظیم می گردد. سرعت چرخش موتور همانند موتور سیکلت با استفاده از اهرم گاز که بر روی یکی از دسته ها نصب گردیده کنترل می شود.

قیمت جت اسکی

قیمت جت اسکی با توجه به نوع مدل ، نو یا دست دوم بودن ، شرکت سازنده و سال ساخت با هم متفاوت هستند و از حدود 45 میلیون تومان تا 550 میلیون تومان قیمت دارند.

“کمپ و جت ” وارد کننده انواع جت اسکی آکبند و استوک واقع در منطقه آزاد انزلی می باشد و به دلیل شرایط و امتیازات ویژه مناطق آزاد تجاری توانسته ایم این دستگاه ها را با قیمت بسیار مناسب و رقابتی به مشتریان عرضه نماییم.

کلیه جت اسکی های استوک و دست دوم این مجموعه توسط پرسنل متخصص ما تعمیر و بازسازی شده  و با ضمانت تحویل مشتریان می گردند

دستگاه پرس برک
خمکاری اتوماتیک ورق فلزات با دستگاه پرس برک Press brake – جهت اطلاعات بیشتر در مورد دستگاه پرس برک بر روی تصویر کلیک نمایید
4.6 از 5 - (12 نظر)